Raunas novads

Apskates vietas Raunā


*Par šiem un citiem objektiem vairāk var uzzināt sazinoties ar Raunas TIC

Ekskursiju piedāvājums Raunā
13.01.2019

Lasīt vairāk ...


Interaktīvās izziņas un dabas taka
22.09.2018

Raunas pils parka teritorijā ir izveidota interaktīva izziņas un dabas taka, kuras ietvaros gan individiāli, gan ar ģimenēm, gan klašu un darba kolektīviem ir iespējams baudīt ne tikai dabas un vēstures veidotos brīnumus, bet arī iesaistīties šo brīnumu atklāšanā

Lasīt vairāk ...


Dabas galerija
06.09.2017

Pašā vasaras pilnbriedā, 2017. gada 15. jūlijā, raunēniešiem un Raunas viesiem tika atklāts jauns apskates objekts – dabas galerija. Raunas centrā, pie domes ēkas, ir uzstādīti pieci Romānikas un Gotikas stilā veidoti galerijas stendi

Lasīt vairāk ...


Raunas viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis
29.04.2016

Raunas pils celta 14. gs. otrajā pusē un bija viena no Rīgas arhibīskapa galvenajām uzturēšanās vietām ziemas sezonā - no septembra līdz februārim, kopā tā pārcietusi deviņus uzbrukumus un šobrīd ir vienas no apjomīgākajām un labāk saglabātajām pilsdrupām Latvijā.

Lasīt vairāk ...


Raunas Staburags
28.04.2016

Latvijas mērogā unikāls saldūdens kaļķiežu veidojums Raunas upes senlejā, kurš veidojis pirms 10 tūkstošiem gadu vai agrāk, avota kaļķiem nogulsnējoties un sacietējot augsnes virskārtā. Tas ir ap 3,5 m augsts un 17 m plats. Kopā ar nogāzi Staburags veido gleznainu ainavu un atgādina savdabīgu ūdenskritumu.

Lasīt vairāk ...


Raunas Evaņģēliski Luteriskā baznīca
27.04.2016

Baznīcas pirmsākumi datējami ar 14. gs., tā piedzīvojusi vairākus postījums un pārbūves periodus, pēdējie pārbuves darbi tika veikti 1937. gadā, arhitekta Paula Kundziņa vadībā. Baznīcas fasādē joprojām apskatāmi divi Livonijas laika ciļņi, kas ir unikāli 14. - 15. gs. Latvijas mākslas vēstures pieminekļi. Ekskursiju ar stāstījumu par draudzes vēsturi jāpiesaka Raunas TIC.

Lasīt vairāk ...


Brīvības piemineklis
26.04.2016

Tēlnieka Kārļa Zemdega veidotais piemineklis veltīts Pirmajā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušo Raunas draudzes locekļu piemiņai. Kā viens no nerealizētajiem Rīgas Brīvības pieminekļa projekta variantiem, savu atklāšanu piedzīvoja 1933. gadā. Pieminekļa pamatni rotā Baumaņu Kārļa sacerētās himnas vārdi - „Dievs, svēti Latviju”.

Lasīt vairāk ...


Tanīsa kalns
25.04.2016

Ap 24 m augstais kalns ir viens no lielākajiem Latvijas pilskalniem ar iespaidīgu nocietinājumu sistēmu. Jau no 6. gs. p.m.ē. pilskalnu apdzīvoja somugri, bet sākot ar 7. gs. m. ē. konstatējama latgaļu apzīvotība, kas izsekojama līdz pat 14. gs. Vieni no apjomīgākajiem arheoloģiskajiem izrakumiem pilskalnā notika 1927. gadā arheologa Franča Baloža vadībā.

Lasīt vairāk ...


Taka ar tūrisma elementiem
16.04.2015

Atpūtas laukums, taka bērniem un jauniešiem izveidota vēsturiskajā Raunas parkā, ar skatu uz Raunas pilsdrupām. Starp parka kokiem izveidoti dažādi fiziskās izturības pārbaudes šķēršļi.

Lasīt vairāk ...


Veselības taka
12.04.2015

Veselības taka izveidota gar Raunas upes labo un kreiso krastu. Nepilnus 2 km garajā takā iespējams izbaudīt dabas un vēstures daudzveidību dažādos gadalaikos. Baltie smilšakmens atsegumi, akmeņainā Raunas upes gultne un industriālais mantojums mijas ar stalto Tanīsa kalnu, noslēpumaino Velnalu un neskartas dabas stūrīšiem.

Lasīt vairāk ...