Raunas novads

Aktualitātes


84011

Attīstot sadarbību
08.02.2018


 

Attīstot sadarbību 

Modernās tehnoloģijas ienāk arī Raunas pašvaldības dzīvē. Latvijā sākusi darbību platforma, kas uzlabo iedzīvotāju un pašvaldību sadarbību. Par ikvienu problēmu tagad var paziņot vienkārši– nobildē un nosūti. Jauno platformu sauc Mobio, tā izstrādāta Latvijā un veiksmīgi darbojas jau vairākās pašvaldībās, un, attiecībā uz valsts autoceļiem, ko apsaimnieko VAS “Latvijas valsts ceļi”, visā Latvijas teritorijā.

SIA Mobio direktors A.Boldans skaidro: ”Mēs visi zinām kā sazvanīt ātro palīdzību vai ugunsdzēsējus, bet, ko darīt, ja redzam nolauztu ceļa zīmi, bedri ar asām malām, aku bez vāka vai citas līdzīgas sadzīviskas problēmu situācijas? Kā sazvanīt pašvaldību, kuram dienestam tieši jāzvana? Parasti šīs situācijas tā arī paliek neatrisinātas, atbildīgie dienesti par tām neuzzina laicīgi, jo iedzīvotāji nezina, kā rīkoties. Ja jums ir Mobio, vairs nav jālauza galva, kam ziņot, nav jāmeklē, kā atbildīgo dienestu sazvanīt, atliek vien nofotografēt un nosūtīt. Turklāt pēc tam var sekot līdzi ziņojuma progresam.”

Iesākumā nepieciešams lejupielādēt Mobio aplikāciju Google Play vai App store un izvēlēties savu pašvaldību no saraksta, kas tiks nepārtraukti papildināts. Tad varat aizmirst par to līdz brīdim, kad ieraugāt situāciju, par kuru būtu vērts ziņot.  Atverot aplikāciju, jūs redzēsiet iespēju – „Jauns ziņojums”. Nofotografējiet problēmu, izvēlieties ziņojuma veidu un nosūtiet. Attēls ar ziņojumu, ko nosūtīsiet, nonāks pie atbildīgā pašvaldības struktūrā, kas atbild par attiecīgo jomu. Pašvaldībām ir izveidots īpašs rīks, kas ļauj viegli administrēt ziņojumus, kā arī pievienot tiem izpildes statusus, lai iesniedzējs var sekot līdzi sava ziņojuma progresam. Aplikācijā jūs redzēsiet arī citu iedzīvotāju ziņojumus, kā arī varēsiet novērtēt paveikto.
      Atpakaļ