Lielais piedzīvojums
Lielais piedzīvojums.

Augusta sākumā Raunas JC ,,Pagrabiņš” rīkoja nometni.  Nometnē piedalījās 15 atraktīvi jaunieši no 12 gadu vecuma.

5. augusta rītā  visi pulcējāmies pie jauniešu centra, sagaidījām busiņus un devāmies uz Ozolkalna kempingu, kur apmetāmies visu nometnes laiku. Atstājuši mantas kempingā, devāmies tālāk uz pirmo nometnes piedzīvojumu– laivošanu Gaujā. Sagatavojām laivas un saņēmām katrs īpašu nozīmi ar pienākumiem. Pirms došanās ūdeņos paēdām pusdienas, saņēmām drošības instrukciju. Tad mēs sākām savu piedzīvojumu – 7 km ar laivām pa Gauju. Katram bija savi piedzīvojumi- cits ,,uzsēdās” uz sēkļa jau pašā ceļa sākumā, citiem bija jāiemācās airēt. Un mums bija pašiem sava laiva – miskaste. Galapunkts bija Ozolkalna kempings, kur nonākuši  sākām celt teltis un pavadījām vakaru. Iepazināmies ar Aivaru Damrozi un viņa ģimeni, kuri mums pastāstīja par latviešu tautas instrumentiem ( kokli, dūdām u.c.) un parādīja pašu veidotās kokles. Mums bija iespēja  pamēģināt spēlēt šos instrumentus.  Kopīgi arī uzdejojām. Iestājoties tumsai, vakaru pavadījām pie ugunskura  ar dziesmām un spoku stāstiem. Bija iespēja apmeklēt saunu.

6. augusta rīts sākās ar negribīgu piecelšanos. Neviens vasaras laikā  nebija pieradis celties tik agri. Pabrokastojuši, mēs devāmies pārgājienā uz ,,Rakšiem”, kur satikāmies ar lamām, kamieļiem un alpakām. Gājām pastaigā ar alpaku Viktoru un lamu Taigeru. Devāmies atpakaļ uz kempingu, kur papusdienojām un sākām  mūsu otro lielo piedzīvojumu. Tie bija komandu saliedēšanas pārbaudījumi, kuros mēs uzzinājām  savas un citu spējas, un baiļu robežas. Iemācījāmies uzticēties un palīdzēt cits citam dažādās situācijās. Pēc pārbaudījumiem atpūtāmies un devāmies uz Ozolkalna trošu trasēm, kur mēs pārbaudījām individuālās spējas. Vēlāk mēs iepazināmies  ar Emīla Blūma pieredzi autosportā  un ceļu uz sasniegumiem. Pēc tam ieturējām vakariņas un apsveicām mūsu jubilāru Nauri ar kliņģeri. Tad devāmies mājās, atceroties jauki pavadītās dienas!

Marex, Ilze, Linda- gribam pateikt lielu paldies par foršo nometni, kurā esam pavadījuši fantastisku, brīnišķīgu, neatkārtojamu, lielisku, burvīgu, jauku, ideālu, satriecošu,  mīļu laiku. Un kopā sakām ļoti lielu paldies Raunas novada domei par atbalstu!

Jaunieši- nometnes dalībnieki.

 

 


      Atpakaļ