Raunas novads

Jaunumi


84881

Raunas novada tūrisma informācjas centra sadarbības projektu un pasākumu aktualitātes
19.03.2018


 

Raunas novada tūrisma informācjas centra sadarbības projektu un pasākumu aktualitātes

Pagājušajā gadā pirmo reizi norisinājās Kopības velobrauciens no Rīgas Brīvības pieminekļa, līdz Raunas Brīvības piemineklim par godu 4.maija svētkiem. Šogad, naktī uz 4.maiju norisināsies jau otrais Kopības velobrauciens.

Kopības velobrauciens no Rīgas līdz Raunai izsludinājis pieteikšanos!

Velobrauciena mērķis ir popularizēt un veicināt riteņbraukšanu Latvijā, iesaistīt velobraucienā Raunas novada un Latvijas iedzīvotājus un radīt tautas kopības sajūtu un kopt Latvisko identitāti, ievērojot savstarpējo solidaritāti, piemirstot sacensību garu, sasniegt galamērķi kopā. Kopības brauciens notiek 2018. gada 4. maijā, laika periodā no plkst. 00.00 – 10.00 (dienakts tumšajā laikā). Starts pie Rīgas Brīvības pieminekļa, plkst. 00.00 un finišs pie Raunas Brīvības pieminekļa, plkst. 10.00 (vidējais ātrums aptuveni 18 km/h). Brauciena laikā būs divas pavadošās ekipāžas, kas rūpēsies par braukšanas ātruma uzturēšanu un braucēju drošību. Lai pieteiktos Kopības velobraucienam nepieciešams aizpildīt reģistrācijas anketu, kura atrodama mājaslapā www.rauna.lv, kā arī pasākuma facebook.com lapā. Pieteikšanās līdz 19.aprīlim!

Apceļo un iemūžini Vidzemes šosejas pieturas!

Aizavdītajā mēnesī, notika vairākas tikšanās ar dažādiem sadarbības partneriem, kuru laikā tika izstrādāti darbības un dažādu tūrisma aktivitāšu plāni. Viens no sadarbības projektiem, kurā Raunas novada tūrisma informācijas centrs darbojās jau ceturto gadu ir Vidzemes šosejas pieturas, kas izveidots kopā ar četrām, Raunas, Smiltenes, Apes un Alūksnes, pašvaldībām un Tūrisma informācijas centriem.

Pagājušajā gadā, sadarbībā ar Vidzemes augstskolas studenti, tika izveidota tūrisma akcija “Apceļo Vidzemes šosejas pieturas”, pēc visu iesaistīto pušu apspriešanās, esam nolēmuši akciju turpināt arī šogad. Akcijas mērķis ir veicināt pašvaldību sadarbības projekta ‘’Vidzemes šosejas pieturas’’ teritorijas atpazīstamību un tūrisma attīstību, ieinteresēt Latvijas apceļotājus apmeklēt „VŠP” teritorijas jaunākos un mazāk zināmus, kā arī jau pazīstamus tūrisma objektus.

Akcijas norises laiks ir no 2018.gada 1.maija līdz 2018.gada 1.oktobrim. Par akcijas dalībnieku var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, kurš lieto viedtālruni un apņemas ievērot akcijas noteikumus.

Akcijas dalībnieka galvenie uzdevumi ir ievietot fotogrāfiju ar apmeklēto akcijas objektu savā facebook.com kontā, pievienojot atrašanās vietu, atzīmējot “Vidzemes šosejas pieturas” un ierakstot tēmturi #vidzemespieturas. Akcijas dalībniekam jāpārliecinās, lai facebook.com konts, vai konkrētais ieraksts ir publiski redzams visiem facebook.com lietotājiem. Fotogrāfijā var būt redzams gan akcijas dalībnieks ar apmeklēto objektu, gan tikai akcijas objekts. Akcijas dalībnieki, kuri izpildījuši iepriekš minētos noteikumus, pretendē uz organizatoru sarūpētām balvām. Trīs labāko fotogrāfiju autori, tiks pie 3 personalizētiem ceļojumu koferiem.

Jau 2018.gada 26.maijā dosimies atklāt un izbaudīt Vidzemi!

Pēc akcijas aizsākšanās, sekos jauns Vidzemes šosejas pieturas kaldināts pasākums0 tūrisma rallijs “Vidzemes pieturu piedzīvojums”. Projekts izveidots starp četrām Vidzemes pašvaldībām –  RaunasSmiltenesApes un Alūksnes.  Tā mērķis ir parādīt sabiedrībai šo novadu skaistumu, kultūrvēsturisko mantojumu un piedāvātās atpūtas iespējas.

Savukārt pasākumu aģentūra “Blueberry Travel”, nāk talkā pašvaldībām organizējot aizraujošas auto orientēšanās sacensības jeb tūrisma ralliju, izplānojot maršrutu, kas vīsies caur četriem skaistiem Vidzemes novadiem. Pasākuma laikā dalībnieki apmeklēs vietējos ražotājus, kultūras un dabas apskates objektus, kā arī iepazīs novados pieejamās atpūtas iespējas. Rallija starts norisināsies Raunā, pilsdrupu pievārtē, bet finišs – Alūksnes Pilssalā. “Vidzemes pieturu piedzīvojuma” ekipāža sastāv no 1-8 dalībniekiem, sacensībās piedalīties un vadīt automašīnu var jebkurš, kuram ir atbilstošās kategorijas autovadītāja apliecība. Ekipāžu kustība notiek atbilstoši izstrādātam maršrutam, brīvi orientējoties kartē. Kontrolpunktos ekipāžas dalībnieki veic uzdotos uzdevumus un iepazīst piedāvāto pakalpojumu vai produkciju. Sīkākai informācijai un pasākuma nolikumam sekojiet līdzi visu novadu pašvaldības mājaslapās, kā arī Vidzemes šosejas pieturas facebook.com lapā.

Bijušo dzelzceļa līniju pielāgošana videi draudzīgā tūrisma maršrutā.

2018.gada 13.martā, Lielvārdē, notika 2018.gada pirmā apvienotā Vidzemes tūrisma asociācijas Valdes/ Mārketinga padomes sēde, kuras laikā, tika pieņemti jauni biedri, no Ādažu novada, tika prezentēta aizvadītā tūrisma sezona un atkualitātes, kā ar arī apspriesti nākotnes plāni un darbības.

Viena no lielākajām aktualitātēm ir Zaļo ceļu izveide un infrastruktūras ieviešana. Vidzemes Tūrisma asociācija, sadarbojoties ar 25 Vidzemes un Dienvidigaunijas pašvaldībām un organizācijām, tajā skaitā Raunas novada pašvaldību - ir uzsākusi Interreg Igaunijas/Latvijas pārrobežu programmas projekta “Zaļie Dzelzceļi” jeb “Green Railway” īstenošanu, kas paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām. Projekta plānotās aktivitātes Vidzemē ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošana, kājāmgājēju, velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai. Raunas novads projektā ņem dalību ar divu kilometru garo, veco dzelzceļa līnijas posmu Drustu pagastā, kurā plānota info stenda uzstādīšana pie vecā perona, š.g. jūlija mēnesī.

Paralēli pasākumiem, tūrisma aktivitātēm un sadarbības projektiem šogad plānots uzlabot Drustu tūrisma infrastruktūru, uzstādot atjaunotu Drustu pagasta karti ar tūrisma objektiem, uzstādot informācijas zīmes un izveidot infolapas. Raunas pagastā plānots atjaunojot bojātās tūrisma informācijas zīmes, uzstādīt papildusinformācijas zīmes, izveidot piknika vietu sadarbībā ar Bērnu un jauniešu centru, strādāt pie Dabas takas labiekārtošanas, attīstīt Raunas Staburaga infrastruktūru un turpināt sadarboties ar tūrisma uzņēmējiem veidojot vienotu tūrisma piedāvājumu Raunas novadā.
      Atpakaļ