Raunas novads

Maršruti


65501

Velomaršruts "Visi ceļi ved uz Raunu!"
13.04.2016


 
Visi ceļi ved uz Raunu!
 
Velomaršruts "Visi ceļi ved uz Raunu!" aptver Raunu un tās tuvāko apkārtni un veidots tā, lai doties ar velosipēdu uz Raunu būtu iespējams no tuvākajām pilsētām - Cēsīm,  Valmieras un Smiltenes. Līdzās Raunas novadam velomaršruts šķērso arī Beverīnas, Cēsu, Priekuļu un Smiltenes novadus.
 
Mērķauditorija:
Velomaršruts ir piemērots Raunas un apkārt esošo novadu iedzīvotājiem, kā arī viesiem, kuriem ir vismaz minimālas vai pamatprasmes velobraukšanā jo maršruta garums ir variējams sākot no 28,5 km līdz 82 km Maršruts ir piemērots ceļotājiem, kurus interesē kultūra, daba un veselīgs dzīvesveids.
 
Maršruta laiks:
Maršruts veicams velosezonas garumā bezsniega apstākļos - no maija līdz oktobrim. Maršrutu iespējams veikt katru dienu, tomēr jāņem vērā, ka atsevišķu objektu apskate ir iepriekš jāpiesaka.
 
Maršruta garums:
Velomaršruta garums ir variējams pēc katra velobraucēja individuālajām spējām un vēlmēm. Visi posmi kopā veido 97.5 km garu maršrutu.
Īsākais maršruta posms sastāda 28,5 km, dodoties no Smiltenes un izbraucot Raunas mazo loku.
Garākais maršruta posms sastāda 82 km, braucot no Cēsīm un aptverot Raunas lielo loku, un dodoties tālāk uz Valmieras pusi.
 
Maršruta ilgums:
Optimālais maršruta veikšanas laiks ir atkarīgs no izvēlētā maršruta veida. Tas var svārstīties no vienas līdz trim dienām, ieskaitot nakšņošanu.
 
Grūtības pakāpe:
Maršruts ir vidēji grūts. Jāņem vērā, ka Raunas apkārtne ir izteikti reljefaina, ar ievērojamiem kāpumiem un kritumiem.
 
Ceļu segums: asfalts  - 30%, zemes ceļš - 45%, meža ceļš - 25% .

Velomaršrutu izstrādājis Toms Treimanis.
Iespēja izbraukt maršrutu gida pavadībā, iepriekš piesakoties pa tel. 28644530 (Toms)      Atpakaļ